Sandy, proszek do dezynfekcji kuwet, 400 g

0 0
17.99 zł

Informacje o produkcie:

Preparat Sandy w postaci proszku przeznaczony do suchej dezynfekcji  kuwet dla kotów, klatek dla zwierząt hodowlanych (w tym ptaków ozdobnych), terrariów a także bud i kojców dla psów.  Sandy dezynfekuje i aromatyzuje pomieszczenia zapobiegając wydzielaniu się przykrych zapachów.

Produkt posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.


Właściwości produktu :

-        eliminuje bakterie, wirusy, grzyby z powierzchni kuwet, klatek, terrariów itp. 

-        zapobiega rozwojowi mikroorganizmów mogących powodować choroby i infekcje

-        zapobiega przenoszeniu chorób zwierzęcych na ludzi 

-        eliminuje i zatrzymuje rozwój pasożytów

-        pochłania zapachy i aromatyzuje pomieszczenia


Czy produkt jest bezpieczny dla kotów?

SAND-Y pets jest produktem, którego skład jest oparty głównie na surowcach występujących w  naturalnym środowisku, surowcach mineralnych oraz wyciągach z roślin. Zawartość substancji czynnej jest mniejsza niż dawka stosowana do dezynfekcji wody pitnej więc preparat w całości nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Aby w pełni wyeliminować ewentualne zagrożenia, produkt został przebadany w Polskim Towarzystwie Toksykologicznym przy Instytucie im. Nofera w Łodzi i został uznany za w pełni nieszkodliwy.


SPOSÓB UŻYCIA :

1.    Dezynfekcja kuwet

a.    Oczyszczoną kuwetę należy wysuszyć papierowym ręcznikiem. Przed zasypaniem żwirku, podłoże kuwety zasypać preparatem w ilości około 100 g m2. Następnie wsypać żwirek. W czasie nasypywania żwirku można        dodawać również niewielką ilość (około 50-100 g) preparatu SAND-y tak aby został wymieszany ze żwirkiem na całej głębokości. Po zakończonym uzupełnianiu kuwety, zaleca się równomiernie rozsypać 50-100 g        preparatu SAND-y na całej powierzchni żwirku w kuwecie.

b.    Preparat należy stosować minimum 1 raz w tygodniu oraz po każdym uzupełnieniu kuwety a także po każdej wymianie żwirku.


2.    Dezynfekcja podłóż w klatkach, terrariach, budach dla psów (piasek, trociny, ściółka i inne)

a.    Zaleca się aby każdorazowo po wymianie podłoża, na całej powierzchni rozsypać równomiernie około 50 -100 g preparatu. Następnie rozłożyć podłoże (piasek, trociny, ściółka itp.) i na powierzchni również rozsypać        równomiernie 50-100 g.

b.    Uzupełniać preparat na powierzchni podłoża minimum raz w tygodniu.


3.    Preparat można stosować również na otwartych powierzchniach takich jak wybiegi dla psów, woliery, kojce, itp. w ilości 50-100 g/m2 minimum raz w tygodniu.

Copyright © 2019 butikzpazurem Sklepy internetowe:

WYCZUWAM TU

NIEZŁE PROMOCJE!

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj 10%* rabat!

*rabat przysługuje na zakupy powyżej 50 zł